Aktualności: Wykład ambasadora Jana Wojciecha Piekarskiego

Wykład ambasadora Jana Wojciecha Piekarskiego

29 lutego gościła w naszej szkole Europejska Akademia Dyplomacji. Korzystając z oferty Akademii dla liceów, klasa 1c uczesniczyła w bardzo ciekawym wykładzie przeprowadzonym przez ambasadora Jana Wojciecha Piekarskiego. Tematem wykładu był savoir vivre. Nasi uczniowie mogli wysłuchać wiadomości na temat podstawowych zasad właściwego zachowania, w tym m.in. jak się witać i jak zachowywać
w towarzystwie rówieśników czy też osób starszych. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu pana ambasadora Piekarskiego uczniowie poznali również kilka tajników służby dyplomatycznej.
Pozostaje mieć nadzieję, że najbardziej zapadła uczniom w pamięć część wykładu omawiająca punktualność - jej wagę w życiu osobistym i zawodowym, a szczególnie to, że spóźniać się wypada jedynie osobie wyższej rangą.
Dziękujemy Europejskiej Akademii Dyplomacji za współpracę i liczymy na kolejne spotkania w przyszłości.