Aktualności: Dzień Europejski

Dzień Europejski

Dnia 4 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Na drzwiach sal szkolnych pojawiły się tego dnia flagi i napisy w językach obcych, a na gazetkach ściennych informacje dotyczące historii, kultury i gospodarki państw europejskich.

Tradycją naszej szkoły stał się również konkurs na najlepszą prezentację, wylosowanego wcześniej przez przedstawicieli klas, państwa europejskiego. W skład jury weszli: pani wicedyrektor Joanna Staniszewska, pani Anna Ludwińska, pan Ryszard Jakubisiak oraz przedstawiciele młodzieży Paulina Markiewicz i Filip Wójcik. Jury oceniło szereg prezentacji przygotowanych przez klasy pierwsze i drugie i zaprezentowanych na sali gimnastycznej o godz. 13.30 . Dwie godziny trwały m.in. tańce, śpiewy, degustacje różnorodnych tradycyjnych potraw. Jedna z klas nakręciła wideoklip wykorzystując czeski tekst piosenki Ewy Farny, reprezentant innej klasy wyrecytował wiersz o swoim kraju, klasy występowały w tradycyjnych strojach narodowych. Walka o zwycięstwo była zacięta.

Bezapelacyjnie i jednogłośnie zwyciężyła jednak klasa I b, której męska część brawurowo weszła do finału krokiem Zorby, a greckie specjały kulinarne smakiem i wyglądem zachwyciły jurorów i publiczność. II miejsce zajęła klasa I d prezentująca Łotwę, a III miejsce klasa II d z prezentacją o Szwecji. Zwycięzcom zostały wręczone ufundowane przez Radę Rodziców słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Filmik finałowy