Aktualności: MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY DLA GIMNAZJALISTÓW

MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY DLA GIMNAZJALISTÓW

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW DLA GIMNAZJALISTÓW Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO I JĘZYKA NIEMIECKIEGO Dnia 11 kwietnia 2012 w naszym liceum gościliśmy uczestników II etapu konkursów międzyszkolnych dla g...

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW DLA GIMNAZJALISTÓW
Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO I JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 11 kwietnia 2012 w naszym liceum gościliśmy uczestników II etapu konkursów międzyszkolnych dla gimnazjalistów: z języka francuskiego ,,Combien de langues parlez-vous, tant de fois que vous êtes humain” i języka niemieckiego ,,Wie viele Sprachen du sprichst, so oft du ein Mensch bist”.

I etap obył się na terenie gimnazjów, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie. Sześćdziesięcioro uczniów gimnazjów nr 5, 19 i 23 zmagało się w I etapie z testami leksykalno- gramatycznymi z języka francuskiego lub niemieckiego. Do następnego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 18 uczniów, którzy z testu otrzymali co najmniej 80% (język francuski) i 70% ( język niemiecki) poprawności odpowiedzi. Uczestnicy II etapu przygotowywali prezentację multimedialną w języku obcym na jeden z wybranych przez siebie tematów:

1. Rodzina i jej członkowie- np.: przestawienie członków rodziny, święta rodzinne.

2. Dom- np.: miejsce zamieszkania, wyposażenie mieszkania.

3. Moja droga do szkoły- opis drogi, środki transportu.

4. Szkoła- plan lekcji, przedmioty w szkole, nauczyciele i koledzy ze szkoły, przybory szkolne.

5. Czas wolny- zainteresowania, różne możliwości spędzania czasu wolnego.

6. Ja i inni- opis siebie, zainteresowania, relacje z innymi osobami.

7. Mój przyjaciel/ moja przyjaciółka- wygląd zewnętrzny, nawiązywanie kontaktów, wspólnie spędzany czas.

8. Dzień powszedni- czynności dnia powszedniego.

9. Tradycyjne potrawy i napoje we Francji/ w Niemczech- produkty spożywcze, posiłki, restauracje.

10. Zdrowie- części ciała, samopoczucie, dolegliwości, wizyta u lekarza.

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU DLA GIMNAZJALISTÓW

10. JULIANNA KACZOROWSKA- GIMNAZJUM NR 19-72p

11. JUSTYNA BANASZEK- GIMNAZJUM NR 19- 46p

12. KATARZYNA KĄPIŃSKA- GIMNAZJUM NR 19- 48p

Wszystkich uczestników konkursów wraz z nauczycielami serdecznie zapraszamy dnia 27 kwietnia 2012 roku (piątek) na godzinę 11.00 do gmachu LXXII Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Jakuba Jasińskiego przy ulicy Grochowskiej 346/348 na uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. Laureatom serdecznie gratulujemy!