Aktualności: Jasiński nad Balatonem

Jasiński nad Balatonem

Nasze liceum usytuowane w centrum Pragi Południe, jak zawsze uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych dzielnicy. W sobotę 26 maja wzięliśmy udział w III już PRAGnieniu czytaniA organizowanym przez Publiczną Bibliotekę
im. Zygmunta Jana Rumla
wParku nad Balatonem.

Sobotnie spotkanie pod hasłem „Od baśni do baśni - w kręgu baśni wielokulturowej” skierowane było przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym.  Uczennice naszego liceum, wspierając organizatorów, pełniły funkcję wolontariuszek. Opiekowały się dziećmi w czasie przemarszu wielkiego korowodu bajek. Dzielnie towarzyszyły maluchom podczas warsztatów artystycznych, służąc pomocą i wielkim uśmiechem. Ania, Angela i Ewelina udzielały informacji na temat oferty bibliotecznej. Szczególną cierpliwością i talentem wykazała się Paulina, która niestrudzenie malowała buzie małych czytelników, na stoisku oferującym makijaż artystyczny.

Piknik trwał do samego wieczora. Na scenie występowali mali i duzi. Bajki czytali Mirosława Majewska – Dyrektor Biblioteki im. Zygmunta Jana Rumla, Tadeusz Tomasz Marzecki – aktor, Wita Meczew – Bardecka z Fundacji Sukces. Swoje przedstawienia prezentowały dzieci z przedszkoli, teatr nauczycielski, oraz uczniowie szkół. Późnym popołudniem na scenie wystąpił nasz szkolny teatr PARADOX. Aktorzy przedstawili sceny ze swoich ulubionych bajek.