Aktualności: Wieczór Poezji Azerskiej

Wieczór Poezji Azerskiej

14 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbył się Wieczór Poezji Azerskiej. Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan Hasan Hasanowa – Ambasador Republiki Azerbejdżanu, który zaprezentował zebranym gościom wykład dotyczący historii poezji azerskiej ora związków narodów azerskiego i polskiego sięgających XII wieku. Następnie pan Ryszard Jakubisiak przedstawił w krótkim wystąpieniu twórczość dwunastowiecznego azerskiego poety i filozofa Nizamiego Gandżawi. Szczególne miejsce w jego wystąpieniu zajęło omówienie dzieła „Iskander-Name”, którego fragment zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Po inscenizacji goście udali się na poczęstunek, gdzie można było spróbować azerskich i polskich słodkości, a także zapoznać się z wystawą fotograficzną „Azerbejdżan w obiektywie”. W tym czasie można było porozmawiać z Panem Ambasadorem i dowiedzieć się więcej na temat Republiki Azerbejdżanu. Wszystkim Gościom, aktorom, organizatorom serdecznie dziękujemy.