Aktualności: Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

25.09.2012 (we wtorek) odbędzie się wyjazd integracyjny dla klas pierwszych. Jedziemy do Grębiszewa, gdzie czeka nas szkoła przetrwania. Wyjazd o 8.00 Podczas aktywnych zajęć, postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty tej tr...

Wyjazd o 8.00

Podczas aktywnych zajęć, postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty tej trudnej, lecz jakże przydatnej dziedziny. Uczestnicy poznają podstawowy sprzęt wykorzystywany w survivalu, nauczą się posługiwać mapą i kompasem, wezmą udział w krótkiej grze na orientację. Rozpalimy ognisko za pomocą krzesiwa (to najlepszy przyjaciel na pustkowiu), aby przygotować na nim prostą, potrawę (np. grzanki traperskie, czy na spróbowanie - banany z czekoladą). Uczestnicy podejmą próbę budowy schronienia w lesie bez żadnych narzędzi!, dowiedzą się też jak zdobywać wodę. Witaj przygodo! W trakcie zajęć z surwivalu odbywać się będą zajęcia integracyjne np.:

Radioaktywana rzeka

Radioaktywna rzeka to gra zespołowa z użyciem skrzynek, w których wyobraźnia uczestników zabawy pozwoli dostrzec... przeprawę po radioaktywnej rzece. Każda drużyna musi pokonać określony odcinek drogi w jak najkrótszym czasie pilnując przy tym by żaden z uczestników nie spadł ze skrzynek, jednocześnie poruszając się tylko po nich. Zadanie uważa się za zakończone, gdy wszyscy uczestnicy przeprawia się bezpiecznie przez ‘’ rzekę’’.

Pajęczyna -ściana Tekli

Zapraszamy Państwa na spacer po lesie, gdzie czekać na nas będzie rozciągnięta pomiędzy drzewami ściana -pajęczyna utkana z lin o otworach różnej wielkości. Musimy ją pokonać. Każdy członek wyprawy ma przed sobą indywidualne zadanie: musi pokonać przeszkodę tak zwinnie, by nie dotknąć liny. Co więcej, nie może przechodzić przez otwór już wykorzystany. Co więcej, z uwagi na zasadę, iż linię siatki przekracza się tylko raz (pierwsza osoba może liczyć na pomoc tylko tych współtowarzyszy, którzy jeszcze nie przeszli, zaś ostatniego śmiałka wspierają tylko ci, którzy już pokonali Teklę), drużyna musi zastanowić się, w jakiej kolejności poszczególni członkowie grupy powinni stanąć w szranki z pajęczyną.W konkurencji tej nie tyle istotna jest sprawność fizyczna, co ścisła współpraca między członkami drużyn: odpowiednia strategia, jego płynna realizacja, dobra komunikacja i dostosowanie się do reguł, które dyktuje grupa. Całość zajęć zwieńczy wspólne ognisko z kiełbaskami. Wszystkie zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży (np. kurtka od deszczu, cieplejsza bluza, długie buty itp.) Z uwagi na warunki pogodowe program zajęć może ulec zmianie. .

Powrót pod szkołę ok. 16-17.00