Aktualności: Dzień drzewa

Dzień drzewa

W dniu 10 października 2012r. członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w Ogólnopolskiej inauguracji 10. Święta Drzewa Klubu Gaja. Klub Gaja to znany w całej Polsce i poza jej granicami, program Edukacji ekologicznej, dzi...

Klub Gaja to znany w całej Polsce i poza jej granicami, program Edukacji ekologicznej, dzięki zaangażowaniu nadleśnictw, samorządów, biznesu i szkół, w ciągu ostatnich pięciu lat sprawił, że zasadzono 315 tys. drzew. Informacjami na temat skutków zmian klimatycznych zainteresowało się 280 tys. osób, a idea programu dotarła do 35 krajów w tym i naszej szkoły.

O godzinie 12:00 dotarliśmy na miejsce obchodów, czyli Pola Mokotowskie, gdzie otrzymaliśmy 8 sadzonek drzew dla naszej szkoły. W międzyczasie mogliśmy wysłuchać briefingu prasowego z udziałem przedstawicieli Lasów Polskich jak i ministra środowiska, Pana Marcina Korolca.

Kilka minut po godz. 13:00 oficjalnie otwarto Święto Drzewa, gdzie gromkimi oklaskami przywitano przewodniczącego klubu Gaja jak i przedstawicieli Rady Miasta. Po krótkiej przemowie przystąpiliśmy do posadzenia 10 drzew na terenach Pola Mokotowskiego. Mogliśmy to zrobić towarzysząc aktorom scen polskich m.in. aktorce Julii Pietrusze.

Około godziny 14:00 zakończyliśmy sadzenie drzew a jako spóźniony gość specjalny dotarł do nas Jurek Owsiak, który zdecydował się wesprzeć uczniów przy akcji klubu Gaja. Po kwadransie został zaprezentowany jak i bardzo smaczny tort przygotowany specjalnie na jubileusz klubu Gaja.