Aktualności: Konkurs mikołajkowy

Konkurs mikołajkowy

Mikołajki to zwyczaj związany z podkładaniem prezentów pod poduszkę, w bucie lub w dużej skarpecie. Jedna z legend, o anglosaskim rodowodzie, mówi, że 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy jeszcze wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez szybę do domu. Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia upominek dla domowników. Jeżeli zaś nie zobaczy żadnych butów lub będą one brudne, zamiast prezentu zostawi tylko rózgę.

Szkolne Mikołajki określają zwyczaj wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki” i są bardzo lubianą i wyczekiwaną tradycją w naszej szkole.

Na ten dzień Samorząd Uczniowski zorganizował dodatkowo konkurs na najpiękniejszą świąteczną dekorację klasy.

Jury, w skład, którego weszli : Pani Wicedyrektor, nauczyciele i przedstawiciele samorządu wybrało trzy najpiękniej udekorowane sale lekcyjne.

Pierwsze miejsce zajęła klasa II d i otrzymuje ona możliwość zgłoszenia trzech nieprzygotowań klasowych.

Drugie miejsce zajęły klasy Ic ex aequo z klasą IIIa, które otrzymują możliwość zgłoszenia dwóch nieprzygotowań klasowych.

Trzeciego miejsca nie przyznano.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy.