Aktualności: Zajęcia warsztatowe na Politechnice Warszawskiej

Zajęcia warsztatowe na Politechnice Warszawskiej

Grupa młodzieży naszej szkoły pod opieką nauczyciela Marka Kozuba wzięła udział w zajęciach warsztatowych w laboratorium pomiarowym Politechniki Warszawskiej. Zajęcia prowadził dr Bogdan Dziadak z Zakładu Systemów Informacyjno-Pomiarowych pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Remigiusza Raka.

Po wstępie w formie prezentacji multimedialnej i krótkim wykładzie uczniowie samodzielnie wykonywali pomiary przyniesionych przez nas próbek. Ciekawostką był pomiar pH Coca-Coli, która okazała się porównywalna z cytryną pH=2.7.