Aktualności: Jasełka w Jasińskim

Jasełka w Jasińskim

W nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas w tym roku inscenizacja przygotowana przez uczniów z klas: I d, I a, II d i III d. W przedstawieniu napisanym na kanwie utworów poetyckich ks. Jana Twardowskiego, zatytułowanym „Opowieść przedwigilijna” , zagrali: Patryk Kubat, Patrycja Róg, Justyna Oniśk, Patrycja Słowik i Klaudia Konarska. Muzycznym dopełnieniem refleksyjnych tekstów były utwory z muzyką Zbigniewa Preisnera, między innymi Kolęda dla nieobecnych w interpretacji Sary Rosteckiej oraz Całą noc padał śnieg w wykonaniu Angeliki Górskiej, a także pięknie zaśpiewana przez Agnieszkę Adamczyk pastorałka Lulejże mi lulej skomponowana przez Jerzego Derfla do słów Stanisława Tyma.

20 grudnia przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście: Ksiądz Prałat Mateusz Matuszewski, emerytowani nauczyciele naszego liceum oraz Grono Pedagogiczne. Następnego dnia publiczność stanowili wszyscy uczniowie.