Aktualności: Teatr PARADOX zaprezentował komedię Moliera

Teatr PARADOX zaprezentował komedię Moliera

8 oraz 9 grudnia Szkolny Teatr PARADOX zaprezentował komedię Moliera „Sganarel czyli rogacz z urojenia”. Przedstawieniem tym Teatr kontynuował zapoczątkowaną w zeszłym roku szkolnym inicjatywę prezentowania dzieł dramatycznych poszczególnych epok literackich. Po antyku greckim i rzymskim oraz Shakespearze przyszedł czas na Moliera, który jest twórcą typu komedii klasycznej. W jednoaktówce „Sganarel” twórca ten wyraźnie nawiązuje do estetyki Commedii dell’arte. Premiera okazała się wielkim sukcesem. Na przedstawienie przybyło ponad sto osób.