Aktualności: Zaskakujące podsumowanie innowacji

Zaskakujące podsumowanie innowacji

„Stolice europejskie-wizytówka wielokulturowej Europy” ! Po dwu i pół letniej realizacji dobiegła końca innowacja peedagogiczna „Stolice europejskie-wizytówka wielokulturowej Europy”. Byliśmy og...

„Stolice europejskie-wizytówka wielokulturowej Europy” !

Po dwu i pół letniej realizacji dobiegła końca innowacja peedagogiczna „Stolice europejskie-wizytówka wielokulturowej Europy”. Byliśmy ogromnie zaskoczeni gdy w czasie zajęć w synagodze podsumowujących innowację odbywało się nagranie telewizyjne z okazji dnia judaizmu w kościele katolickim (17 stycznia). Zostaliśmy poproszeni o kilka wypowiedzi. W czasie udzielanych wywiadów wypowiadaliśmy się na temat wielokulturowości Warszawy,swojego uczestnictwa w programie oraz korzyści i efektów jakie z tym uczestnictwem się wiążą.  Szczególną pamiątką z realizacji innowacji stały się  zdjęcia z Michaelem Josephem Schudrichem naczelnym rabinem Polski wykonane w trakcie spotkania tego dnia w synagodze. Wspominając nasze wspólne wyprawy m.in. 

-zajęcia terenowe w Parku Skaryszewskim oraz zajęcia integracyjne w kręgielni.

- zajęcia terenowe połączone ze zwiedzaniem muzeum Chopina.

 - zajęcia realizowane w Centrum Nauki Kopernik.

-zajęcia z mapami topograficznymi w Łazienkach Królewskich.

-zajęcia w Muzeum Łowiectwa i Myślistwa.

-zajęciach w Muzeum Powstania Warszawskiego

-zajęcia w Muzeum i parku w Wilanowie.

-zajęcia w Sejmie RP.

oraz różnorodne zajęcia w szkole uznaliśmy, że te w synagodze były wyjątkowe. Stały się prawdziwym dowodem na to, że jeżeli ktoś szuka śladów wielokulturowej Warszawy to nie tylko znajdzie je w zabytkach i historii naszego miasta, ale także w ludziach, których każdego dnia możemy spotkać na pobliskiej ulicy.