Aktualności: Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”

W dniu 19 marca 2013 roku w naszym Liceum odbył się  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”.   Jury w składzie: p. Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”; Pani  Agnies...

Jury w składzie:

p. Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”;

Pani  Agnieszka Anisimowicz- język angielski;

Pani  Anna Jurczak-język rosyjski;

Pani  Sylwia Kantorska- język niemiecki;

Pani Renata Zajchowska- język francuski

wysłuchało i obejrzało występ trzydziestu gimnazjalistów. Wykonawcy prezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Największą popularnością cieszyły się utwory z repertuaru angielskiej wokalistki Adele, nie zabrakło także hitów lat 60 i 70 jak np.: ,, ‘I Have a Dream”- szwedzkiej grupy ABBA czy też  ,,While My Gitar Gently Weeps… ” z repertuaru The Beatles. Członkowie jury oraz publiczność byli pod wrażeniem występów artystów. Szczególną uwagę zwrócili na poprawność językową śpiewanych utworów, walory głosowe i sceniczno- aktorskie występujących. Pod długich naradach jury w dniu 27 marca ogłosiło wyniki, przyznało nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIA:

1.Alicja Borysiewicz – Gimnazjum nr 5 za piosenkę Christina Aquilera: ,,You Lost Me”;

2. Magdalena Jabłońska- - Gimnazjum nr 126: ,, Is everything at once”- Lenka;

3. Marysia Jaśczak, Pola Jaśczak- Gimnazjum nr 44- piosenka  ,,Little Toy Gun”;

4. Agata Gutowska, Julia Antoszewska – Gimnazjum nr 54- piosenka ,, Sweet Dreams”;

5. Wiktoria Rudzka- Gimnazjum nr 38- piosenka ,, Hallelujah”.

Nagrody Główne:

I miejsce- Wiktoria Kościelniak- Gimnazjum nr 86; piosenka z repertuaru Adele pod tytułem ,,One and Only”;

II miejsce- Aleksandra Kołodziej- Gimnazjum nr 23-,,Spider’s Web” Katie Melua;

III miejsce- Natalia Drewnik; Adrianna Balicka- Gimnazjum nr 28 :,,Non je ne regrette rien” z repertuaru Edith Piaf.

Galę wręczenia nagród uświetniła obecność pana Tomasza Marzeckiego – aktora,  lektora, narratora i reżysera dubbingu. W Dniu Teatru nasz gość otrzymał podziękowania za współpracę z naszą szkołą, z rąk Pani Dyrektor Bożeny Kozak.  Podziękowaniami został uhonorowany także pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru ,,Paradox”. Uroczystość dopełnił koncert laureatów, podczas którego ponownie zaprezentowali się zwycięzcy i wyróżnieni.