Aktualności: Ale się działo-relacja z Pikniku

Ale się działo-relacja z Pikniku

PIERWSZY PRASKI PIKNIK ARTYSTYCZNY NA KAMIONKU już za nami! 11 maja na teren naszej szkoły przybyli liczni goście, a wspólnej zabawy nie zepsuła nawet kapryśna pogoda. Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Połu...

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Południe przyciągnął prawdziwych pasjonatów i profesjonalistów.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, m. in. nowoczesny tablet.

Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na sprawdzenie tężyzny fizycznej. Najsilniejsi stanęli w szranki z samym Mistrzem Armwrestlingu Konstantym Królikiem.

Wśród uczestników pikniku nie zabrakło naszych nauczycieli, którzy wystąpili w zupełnie nowych rolach.

Matematyczka dzielnie pojedynkowała się z polonistką.

Pod czujnym okiem naszej pani pedagog można było nauczyć się filcowania.

a podczas wyplatania bransoletek można podszkolić swój angielski.

W czasie gdy na dziedzińcu szkoły odbywał się pokaz Agility „psich zawodów”

na Sali Teatralnej trwał już koncert laureatów, organizowanego przez nasze liceum, konkursu „Śpiewająca Europa” .

Zgodnie z hasłem tematycznym pikniku - artystów tego dnia na scenie nie zabrakło!   Po występie Chóru Kamionek odbył się koncert rockowej grupy Juma.

Ale największym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa straży pożarnej.

Ekipa strażacka najpierw ugasiła ogień

potem zademonstrowała uwalnianie zakleszczonego w aucie człowieka.

Kontrolowana „zadyma” miała również miejsce w szkole,

a to za sprawą pani profesor Górkier i jej uczennic

Pokaz doświadczeń chemicznych cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Teraz wiemy, co zrobić, by jajko wpadło do wąskiego szklanego pojemnika

i co wspólnego z pompowaniem balonów  ma folia aluminiowa?

Finałem naszego pikniku były sceny z Fredry wystawiane przez  szkolny teatr PARADOX

oraz premiera sztuki "Co pan na to, panie Freud".

Wszystkim uczestnikom I PRASKIEGO PIKNIKU ARTYSTYCZNEGO NA KAMIONKU serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!