Aktualności: Europejski Dzień Języków - święto wielojęzyczności

Europejski Dzień Języków - święto wielojęzyczności

Jak co roku nauczyciele języków obcych włączają się aktywnie w obchody Europejskiego Dnia Języków. Celem tej inicjatywy jest podkreślenie znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych, również poza formalnym cyklem kształcenia. W całej Europie organizowane są z tej okazji najróżniejsze wydarzenia związane z językami: spektakle, koncerty,warsztaty językowe, konferencje, konkursy itp. Możliwości są nieograniczone!

Zapraszamy młodzież naszej szkoły do skorzystania z przygotowanej przez Zespół Języków Obcych oferty wyjść edukacyjnych oraz projektów szkolnych organizowanych w ramach Europejskich Dni Języków.

Program:

poniedziałek, 23 września, godzina 10.00 - Warsztaty "Sztuka debaty publicznej". Organizator: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Al. Ujazdowskie 28.

Warsztaty przeznaczone  są dla uczniów klas III. Uczestnicy będą uczyć się debatować, rozmawiając o sprawach europejskich i nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Warsztaty są prowadzone w języku angielskim.

wtorek, 24 września 2013 r., godz. 10.00- 10.45 – Lekcja pokazowa - język niemiecki

Temat: Lekcja na temat ekologii. Organizator: AnjaKakol, Goethe Institut.Lokalizacja: Biblioteka Publiczna im. Z.J. Rumla, ul. Meissnera 5

czwartek, 26 września 2013 r., g. 9.00-13.00 – wykład pt.,,Wokół stereotypów na temat uczenia się”

Organizator: dr Maciej Smuk, Uniwersytet Warszawski (Instytut Romanistyki UW), ul. Dobra 55.

Na wykładzie dowiecie się czy można zwiększyć skuteczność pracy naszego mózgu? Czy dziewczynki i chłopcy rzeczywiście uczą się w inny sposób? Czy ekstrawertyk osiąga lepsze rezultaty w uczeniu się języków? Czy niska samoocena wpływa na większą efektywność uczenia się? Celem zajęć jest obalenie niektórych stereotypów (a wręcz ewidentnych przekłamań!) na temat uczenia się oraz przedstawienie sposobów zwiększenia jego efektywności. Zajęcia będą pozbawione zbędnej ideologii ;)

Szkolne konkursy językowe:

• 24.09.2013 r. godz. 10.35. s. 30 – Konkurs wiedzy o Francji,
  • 25.09.2013 r. godz. 10.35. s. 5 – Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych,
  • 26.09.2013 r. godz. 10.35. s.208 – Konkurs wiedzy o Rosji,
  • 27.09.2013 r. godz. 10.35. biblioteka – Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych,
  • 23-27.09.2013 r.– Konkurs na plakat promujący naukę języków obcych,
  • 23-27.09.2013 r.– Konkurs na esej w języku angielskim  nt. ,,Korzyści płynących z nauki języków obcych”

Zgłoszenia prosimy kierować do nauczycieli języków obcych. Zapraszamy!