Aktualności: Warsztaty językowe „Sztuka debaty publicznej”

Warsztaty językowe „Sztuka debaty publicznej”

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków grupa uczniów z naszej szkoły, z klas trzecich i drugich, wzięła udział w warsztatach językowych „Sztuka debaty publicznej” organizowanych przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego oraz Komisję Europejską, które odbyły się dnia 23.09.2013r. Językiem warsztatów był język angielski. Pod okiem trenerów z Fundacji Polska Debatuje uczniowie pracowali nad istotą dobrze skonstruowanych argumentów oraz kontrargumentów, a także poznawali zasady publicznego przemawiania. Zwieńczeniem warsztatów była debata na temat perspektyw rozwoju Unii Europejskiej, w której bezpośredni udział wzięło czworo naszych uczniów.

Wszystkim gratulujemy zaangażowania i pomysłów!