Aktualności: Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym Liceum miały charakter szczególnie odświętny, bowiem o oprawę uroczystości zadbali uczniowie klasy wojskowej. Hymn w ich wykonaniu oraz pokaz musztry stanowiły preludium do gł&oacut...

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym Liceum miały charakter szczególnie odświętny, bowiem o oprawę uroczystości zadbali uczniowie klasy wojskowej. Hymn w ich wykonaniu oraz pokaz musztry stanowiły preludium do głównego punktu uroczystości, a mianowicie ślubowania uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły i oficjalnego przyjęcia ich do grona ,,Jasińszczaków”. Dzień Edukacji Narodowej  to odwołanie do dziedzictwa Komisji Edukacji Narodowej - pioniera organizacji systemu oświaty, której cele- powszechność i jakość kształcenia są do dziś aktualne.  Za tę wzorową ,,jakość” Pani dyrektor Bożena Kozak uhonorowała nagrodami Dyrektora szkoły dużą grupę wyróżniających się nauczycieli i pracowników administracyjnych oraz wręczyła nagrody i dyplomy uczniom - laureatom szkolnych konkursów językowych. Zacne grono zaproszonych gości oklaskiwało również talenty recytatorskie i wokalne podopiecznych pana  Ryszarda Jakubisiaka - dyrektora szkolnego Teatru ,,Paradox”.

Linki do filmików z części artystycznej uroczystości: