Aktualności: Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów

W dniach 11-13 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Akcja miała na celu napisanie jak największej ilości listów, w obronie kilkunastu osób lub grup, których prawa zostały złamane.

Żądaliśmy,  aby władze danych państw przeprowadzały śledztwa, które do tej pory były ignorowane. Pisaliśmy m.in. w sprawie Miriam Lopez na lekcjach j. angielskiego, etyki, godzinach wychowawczych, wiedzy o społeczeństwie.

W 2011 r. Miriam została porwana przez meksykańskich żołnierzy. Pisaliśmy także do władz Białorusi, aby rozpoczęły śledztwo w sprawie dotkliwego pobicia Ikara Cichaniuka przez białoruską policję,  po tym jak próbował zarejestrować organizację dla osób homoseksualnych. Łącznie nasza szkoła napisała 244 listy, w tym 44 w języku angielskim.

Była to II edycja tego maratonu w naszym liceum. Mamy nadzieję, że w następnym roku, więcej osób weźmie w nim udział. Jeżeli chcesz poczytać historię osób, o których w tym roku walczyliśmy zapraszamy na http://www.amnestyinternational.pl

W imieniu samorządu Weronika Kędziorek z klasy I a