Aktualności: Uroczystość w Muzeum Ordynariatu Polowego

Uroczystość w Muzeum Ordynariatu Polowego

W Muzeum Ordynariatu Polowego odbyła się prezentacja książki "Polski Barbizończyk. Losy i dzieło Ludomira Benedyktowicza", autorstwa Tomasza Pruszaka. Jest to pierwsza naukowa praca omawiająca całościowo życie oraz twórc...

W Muzeum Ordynariatu Polowego odbyła się prezentacja książki "Polski Barbizończyk. Losy i dzieło Ludomira Benedyktowicza", autorstwa Tomasza Pruszaka. Jest to pierwsza naukowa praca omawiająca całościowo życie oraz twórczość plastyczną i literacką Ludomira Benedyktowicza, powstańca styczniowego, krytyka sztuki oraz poety.
Prezentację książki poprzedził film dokumentalny "Ludomir Benedyktynowicz. Artysta niezłomny", poświęcony osobie Ludomira Benedyktowicza, zrealizowany przez Jacka Frankowskiego. Film przedstawił biografię malarza, jego udział w powstaniu styczniowym, studia w Monachium, opis twórczości malarskiej i dzieła literackie, a także wspomnienia o nim w tradycji rodzinnej Benedyktowiczów. Spotkanie zakończył występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Ogromne podziękowania dla uczniów klasy wojskowej LXXII LO im. gen. J. Jasińskiego będącymi członkami Związku Strzeleckiego "Strzelec" reprezentowanymi przez płk Roberta Edelwajn, plutonu reprezentacyjnego Związku Strzeleckiego "Strzelec" reprezentowanego przez ppor zss Michała Malinowskiego Za postawę ,jedność i zorganizowanie uczniów, godnie reprezentując dobre imię szkoły im. gen. J.Jasińskiego składam wyrazy uznania i podziwu,składam również podziękowania Dyrekcji i Wychowawcy za krzepienie patriotyzmu i kunsztu przysposobienia Wojskowego w młodym pokoleniu Rzeczpospolitej Polski.

płk Robert Edelwajn

linki do stron informujących o uroczystości:

Muzeum Ordynariatu Polowego: http://www.mhw.pl/promocja-ksiazki-polski-barbizonczyk-w-muzeum-ordynariatu-polowego/

ZS "Strzelec" : http://www.zsstrzelec.com.pl/news.php?readmore=180