Aktualności: Dzień Europejski w Jasińskim

Dzień Europejski w Jasińskim

16 kwietnia 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Celem tej ogólnoszkolnej inicjatywy była prezentacja państw członkowskich Unii Europejskiej. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji  europejskiej, mogli wykazać się własną inwencją, przedstawić swoje pomysły. W tym roku projekt ten pomógł w poznaniu walorów turystycznych i kulturalnych państw Unii Europejskiej.

Dzień Europejski to również moment zaznaczenia współpracy naszej szkoły z innymi krajami. Stał się on dobrą okazją do wizyty w naszej szkole przedstawicielki Ambasady Azerbejdżanu, która przygotowała prezentację dotyczącą kultury i historii tego kraju oraz związków Azerbejdżanu z Polską. Wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie prezentacji odbył się minikonkurs wiedzy o Azerbejdżanie z ciekawymi nagrodami.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Europejskiego było wręczenie nagród w szkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Rosyjskiej. Puchary i dyplomy odebrali: Dominik Połujański z kl. Ic, Roksolana Orenchuk z kl. Id i Dominika Duda z kl. III a.

Przyszedł wreszcie czas na zmagania konkursowe klas I i II na najlepszą prezentację kraju europejskiego. Podczas przygotowań do występu uczniowie przygotowali  wiele pomocy wizualnych. Były to  plansze, plakaty,  prezentacje multimedialne. Samym już prezentacjom towarzyszyły: śpiew, taniec, degustacja potraw regionalnych.

W tym roku jury w składzie: Pani Wicedyrektor Joanna Staniszewska, Pani Profesor Anna Jurczak, Pan Profesor Andrzej Długoszek, Pan Profesor Andrzej Kosiec, Pan Dyrektor szkolnego teatru ,,Paradox” Ryszard Jakubisiak oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kacper Kościński - przyznało I miejsce klasie I b za prezentację Austrii, z wyrazami uznania za mistrzowskie wykonanie walca, II miejsce zajęła klasa IIc i jej szlachecka wizja Polski ubarwiona polonezem w tradycyjnych strojach, III  nagrodę zdobyła klasa IIa za prezentację Włoch i serwowane przez Gondoliera specjały włoskiej kuchni.

Nagrodami w konkursie, ufundowanymi przez Radę Rodziców, była ogromna ilość czekoladowych zajączków i tradycyjne dyplomy. Wszystkim klasom i  ich Wychowawcom dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkie prezentacje były wspaniałe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!