Aktualności: Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Ledwo wakacje się zaczęły…a już jest co wspominać. Wprawdzie kalendarzowe lato jeszcze trwa, jednak pierwszy szkolny dzwonek radośnie oznajmił już początek nowego roku szkolnego. Oficjalna uroczystość rozpoczęcia roku w...

Ledwo wakacje się zaczęły…a już jest co wspominać.

Oficjalna uroczystość rozpoczęcia roku w naszej szkole odbyła się 1 września na placu przed kościołem na Kamionku. W tym miejscu znajduje się symboliczny grób patrona szkoły generała Jakuba Jasińskiego, przy którym młodzież ze sztandarem zaciągnęła honorową wartę oraz złożyła wiązankę kwiatów.

Pani Dyrektor Bożena Kozak powitała serdecznie wszystkich zebranych: grono pedagogiczne, zaproszonych gości i uczniów, a zwłaszcza naszych pierwszoklasistów, którzy w tym roku będą zdobywać wiedzę w klasach: humanistycznej, europejskiej, dwóch klasach wojskowych i klasie o nowym profilu - ratownictwa medycznego.

1 września to także dzień upamiętnienia ważnych wydarzeń z przeszłości. Podczas uroczystości nie zabrakło więc miejsca na wspomnienie o ważnych rocznicach dla każdego Polaka - 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i w tym roku już setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej. Wszyscy zebrani minutą ciszy uczcili pamięć poległych w walce o wolność żołnierzy. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom i pracownikom życzenia: wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, dużo inspiracji i motywacji do pracy, satysfakcji z realizowanych działań. O oprawę artystyczną uroczystości zadbał jak co roku Pan Dyrektor szkolnego teatru „Paradox” Ryszard Jakubisiak i uczniowie klas II. Po uroczystości wychowawcy zabrali swoje klasy do sal lekcyjnych na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą.

No i zaczęło się smileysmileysmiley