Aktualności: Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

W przedostatnim tygodniu września nasi uczniowie wzięli aktywny udział w Festiwalu Nauki od wielu lat organizowanym przez warszawskie jednostki badawcze oraz uczelnie wyższe. Klasa 3d realizująca program geografii na poziomie rozszerzonym uczestniczyła w wykładzie pt. „Reformy terytorialne w Europie. Czy Polska potrzebuje mniej gmin i powiatów?”, który odbył się na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW. Wydział Lingwistyki Stosowanej tej samej uczelni gościł natomiast klasę 1b, która podczas wykładu prowadzonego w języku angielskim „Czy wystarczy znać 1001 słówek” poznała m.in. najnowsze teorie na temat definicji takich, wydawałoby się prostych, pojęć jak „wyraz” i „rodzina wyrazów”. Natomiast uczniowie z klasy 1ca wybrali się na lekcję włoskiego dla początkujących, na którą zaprosiła nas Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej. Teraz już wszyscy uczestnicy lekcji doskonale wiedzą, skąd wzięła się nazwa FIAT czy też co znaczą takie określenia jak ‘punto’, ‘bravo’ czy ‘cinquecento’, a dodatkowo na pewno nie zrobią błędu w wymowie słowa ‘bruschetta’. Na następnym Festiwalu nasza obecność jest obowiązkowa, a na razie ‘ARRIVEDERCI’.