Aktualności: Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Międzynarodowy Dzień Tłumacza

W tym roku nasza szkoła uczestniczyła po raz pierwszy w obchodach Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Klub Młodych Lingwistów skorzystał z oferty Duńskiego Instytutu Kultury i dzięki temu w szkole odbyły się dwa bardzo ciekawe spotkan...

W tym roku nasza szkoła uczestniczyła po raz pierwszy w obchodach Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Klub Młodych Lingwistów skorzystał z oferty Duńskiego Instytutu Kultury i dzięki temu w szkole odbyły się dwa bardzo ciekawe spotkania:

- pani Anna Butrym – reprezentująca Węgierski Instytut Kultury – z  energią i wdziękiem przeprowadziła lekcję dla klasy 3a pt. „Zostań tłumaczem – będzie się działo!”

- pan Jakub Jankowski z Uniwersytetu Warszawskiego – współpracujący z portugalskim Instytutem Camõesa – wygłosił w klasie 3d wykład pt. „Przekład w dymkach – o tłumaczeniu komiksu”, a następnie poprowadził warsztat o tajnikach praktyki tłumaczeniowej.

Dziękujemy za współpracę i zapraszamy za rok!

P.S. Oficjalne warszawskie uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Tłumacza miały miejsce tego samego dnia wieczorem w Pałacu Kultury: była to między innymi dyskusja pt. „Kustosze słowa. O roli tłumacza w promowaniu literatur obcych”. Nie wiemy, czy uczniowie naszego liceum na te obchody dotarli, ale na pewno była tam jedna z naszych absolwentek – uczennica ubiegłorocznej klasy 3a. Bardzo nam miło.

Klub Młodych Lingwistów