Aktualności: Obóz szkoleniowy dla klasy wojskowej

Obóz szkoleniowy dla klasy wojskowej

W dniach 19-21 września 2014 uczniowie klasy drugiej wzięli udział w obozie szkoleniowym na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej organizowanym we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa i Monitorowania Zagrożeń Malopolska. To były trzy dni bardzo intensywnej pracy nad rozwijaniem umiejętności z taktyki zielonej, czarnej i wspinaczki stosowanej w słuzbach mundurowych. Tym razem mielismy okazję doskonalić zjazdy na linach w Dolinie Kobylańskiej - zjazdy z prawie 40 m robiły wrażenie, a tyrolka zapierała dech w piersi. Zajęcia z "czarnej taktyki" poprzediły ćwiczenia stosowania siły fizycznej jako srodka przymusu bezpośredniego czyli nauka zakładania dźwigni, transportowania osób za pomoca siły fizycznej, obezwładnianie. uczyliśmy sie też pracy z pałką typu tonfa oraz obrony przed atakiem niebezpiecznym narzędziem (nóż, pałka, broń). Zajecia z "taktyki zielonej" to na poczatku powtorzenie wiadomości (oj, trochę się zapomniało od maja!) a póżniej nowe zadania taktyczne, budowanie zasadzek, przegrupowania, zadanie bojowe.

Plany na przyszłość - zdecydowanie taktyka zielona w połączeniu z czarną  i koniecznie survival.