Aktualności: Debata oksfordzka

Debata oksfordzka

Debata oksfordzka ,, Czy Powstanie Kościuszkowskie było szansą na samowładność narodu?’’        W związku z realizacją projektu ,, O samowładność narodu’’ 21 października 20...

Debata oksfordzka

,, Czy Powstanie Kościuszkowskie było szansą na samowładność narodu?’’

W związku z realizacją projektu ,, O samowładność narodu’’ 21 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka na temat: ,, Czy Powstanie Kościuszkowskie było szansą na samowładność narodu?’’

Zmierzyły się 2 drużyny – strona Propozycji i Opozycji. Zadaniem Propozycji było udowodnienie tezy, iż insurekcja kościuszkowska była słusznie podjętą próbą ratowania państwa polskiego. Opozycja zaś musiała wskazać argumenty zaprzeczające tezie.

Stronę Propozycji reprezentowali: Ewelina Groszyk z klasy II a, Filip Konowrocki z klasy I d oraz Mateusz Kostrzewa z klasy III d. Natomiast Opozycję – Barbara Idzikowska z klasy II a, Katarzyna Nyc z klasy II a oraz Bartosz Sawicki z klasy II b.

Naszym debatującym przysłuchiwali się sędziowie: Pani Wiesława Krynicka z czytelni naukowej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy, oraz Panowie – Filip Frąckowiak, kustosz Izby Pamięci Płk Ryszarda Kuklińskiego, i Pan Adam Rosiński – dziennikarz, społecznik, związany z Radą Osiedla Kamionek.

Po przedstawieniu przez zespoły racji Jury ogłosiło werdykt. Debatę wygrała drużyna Propozycji. Również publiczność przekonały argumenty kolegów Propozycji.