Aktualności: Maraton Pisania Listów 2014

Maraton Pisania Listów 2014

W dniach 10-13 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Akcja miała na celu napisanie jak największej ilości listów, w obronie kilkunastu osób lub grup, których prawa zostały złamane.

Żądaliśmy,  aby władze danych państw przeprowadzały śledztwa, które do tej pory były ignorowane. Pisaliśmy m.in. w sprawie Mosesa Akatugby nastolatka z Nigerii skazanego na karę śmierci na lekcjach j. angielskiego, etyki, godzinach wychowawczych, wiedzy o społeczeństwie.

Pisaliśmy także do władz Republiki Południowej Afryki w sprawie zagwarantowania kobietom równego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Łącznie nasza szkoła napisała 305 listów, w tym 119 w języku angielskim. Jest to lepszy wynik niż w roku ubiegłym.

Była to III edycja tego maratonu w naszym liceum. Mamy nadzieję, że w następnym roku, więcej osób weźmie
w nim udział. Jeżeli chcesz poczytać historię osób, o których w tym roku walczyliśmy zapraszamy na http://www.amnestyinternational.pl

W imieniu samorządu Marlena Maciejak z klasy II c