Aktualności: Manewry klas wojskowych

Manewry klas wojskowych

Tuż po feriach (6-8.02.2015) uczniowie klasy IIc zorganizowali szkolne manewry dla wszystkich klas wojskowych. Trzy dni intensywnej pracy rozpoczęły się od piątkowych zajęć w grupach - było terenoznawstwo, szyki bojowe, składanie broni, zatrzymanie dynamiczne i podstawy ratownictwa. Wszystkie zajęcia prowadzili uczniowie pod nadzorem nauczyciela przysposobienia wojskowego i instruktora ZS "Strzelec" JS1404.

Krótka przerwa na sen, nocne atrakcje i w sobotę dzień zaczął się od zaprawy. Potem wyjście na grę terenową, gdzie w praktyce można było przećwiczyć umiejętność czytania mapy i poruszania się w szykach bojowych. Ataki ze strony instruktorów i zaangażowanych rodziców, przejście przez pole minowe, strzelanki - były naprawdę duże emocje. Ledwo dotarliśmy na mijsce noclegu a już kolejnej dawki wiedzy dostarczyli ratownicy medyczni z grupy
"Medicus". Całe szczęście, ze zajęcia były prowadzone z dużym humorem - inaczej trudno by było walczyć ze zmęczeniem.

Szkolenie zakończylo się późnym wieczorem i wydałoby się, że można iść spać. W sumie można było, ale krótkom, bo w nocy trzeba było sprawdzić na ile potrafimy zastosować wiedzę medyczną w praktyce. To było trudne zadanie, ale sprostaliśmy wymaganiom. Niedzielny poranek to zajęcia ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Były podłączenia gaśnicze, biegi z butlą tlenową - kto wytrwał do końca, ten wie jak było ciężko!

Pomysł i wykonanie manewrów - uczniowie klasy II c we współpracy z rodzicami i ratownikami klasy I ratownictwa medycznego. Organizacja na medal!