Aktualności: Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej dla gimnazjalistów

Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej dla gimnazjalistów

Dnia 24 lutego 2015 roku w naszym Liceum odbyła się III już edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”.  Jury w składzie: Pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”, Pani...

Jury w składzie:

Pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”,

Pani Anna Dziewczopolska - język angielski,

Pani  Anna Jurczak - język rosyjski,

Pani Sylwia Kantorska - język niemiecki,

Pani Agnieszka Kubicka -  język francuski

Pan Ernesto-Rocha-Gutierrez- język hiszpański

wysłuchało prezentacji  czternastu gimnazjalistów z warszawskich i podwarszawskich szkół. Wykonawcy śpiewali piosenki w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Wszyscy  byli pod wrażeniem występów artystów, a zwłaszcza ich walorów głosowych i sceniczno- aktorskich.

Po długich naradach Jury w dniu 4 marca 2015 r. ogłosiło wyniki, przyznało  następujące nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIA:

Julia Bortniczuk– Gimnazjum nr 53- ,,Mambo Italiano” piosenka w języku angielskim

Nastasja Pinkosz  - Gimnazjum nr 53- utwór w języku francuskim ,,Champs Elysees”

Wiktoria Słupecka- Gimnazjum nr 43 za piosenkę w języku niemieckim ,,Wir ziehen weiter”

NAGRODY:

I miejsce- Maria Matusiak- Gimnazjum im. Królowej Jadwigi  w Tłuszczu za utwór w języku angielskim z repertuaru Dolly Parton ,,’Jolene”

II miejsce- duet Maria Mencwel, Zuzanna Zawadzka - Gimnazjum nr 72 - ,, Say something”

III miejsce- Wiktoria Oleksiak- Gimnazjum im. Królowej Jadwigi  w Tłuszczu za piosenkę w języku niemieckim ,,Mama (Ana Ahabak)”

Kolejnym punktem uroczystości  był  koncert laureatów, podczas którego  ponownie zaprezentowali się zwycięzcy i wyróżnieni, a na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Bożena Kozak zaprosiła wszystkich gości na słodki poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Osobom wyróżnionym
i laureatom gratulujemy.