Aktualności: Jaselka-novum

Jaselka-novum

Dnia 18 grudnia wystawialiśmy w naszym liceum przedstawienie jasełkowe pt. „Trzy duchy”. Spektakl przygotowali uczniowie z klasy 1a, 1b, 1cb, 2b i 2c, pod opieką p. Katarzyny Majcherek i ks. Radosława Lipińskiego. Przedstawienie, oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa wzbudziło wielkie emocje i zostało miło przyjęte przez grono pedagogiczne i młodzież. Na szczególną uwagę zasługuje trójka aktorów grających główne role: Ewelina Mikulska, Adrian Gawryluk i Marcin Czajka. Ich interpretacja postaci i niezwykłe wyczucie roli wywołało w oglądających ogromnie wrażenie i na chwilę przenieśliśmy się do dickensowskiego świata, mogliśmy także towarzyszyć Sknerzyńskiemu / Gawrylukowi w jego wewnętrznej dramatycznej przemianie.Choć tekst „Opowieści” jest dobrze znany, wszystkich wzruszyło szczęśliwe zakończenie tej historii. Spektakl był miłym wprowadzeniem w atmosferę świąt i przygotowań do klasowych wigilii. Dziękujemy naszym młodym aktorom za zaangażowanie, dobre emocje, i…  liczymy na więcej!