Aktualności: Dzień Europejski

Dzień Europejski

1 kwietnia 2015 roku odbył się w szkole Dzień Europejski. Jest to coroczny konkurs dla klas pierwszych i drugich na najlepszą prezentację kraju europejskiego, a w tym roku został wyjątkowo objęty patronatem Komisji Europejskiej. Naszym mottem było hasło: „Autostopem przez Europę, czyli co i dlaczego warto zobaczyć”.

Każda z klas przygotowała swoje stanowisko, potrawy charakterystyczne dla kuchni danych krajów, prezentację multimedialną, a także taniec narodowy lub charakterystyczną piosenkę.
Zwyciężyła - i to drugi raz z rzędu -  klasa 2b, która prezentując Niemcy i Szwajcarię oczarowała jury i publiczność brawurowo wykonanym tańcem. Drugie miejsce zajęła klasa 1ca – przedstawiła ona Finlandię i Estonię, a przy okazji rozbawiła wszystkich własną interpretacją Rudolfa Czerwononosego. Trzecie miejsce przypadło klasie 1b za prezentację Hiszpanii i Portugalii i ciekawe wykonanie hiszpańskiego przeboju .
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, a także przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Nagrodę główną, czyli czekoladowy globus, ufundowała Pijalnia Czekolady E. Wedel "Rogatka". Za hojność serdecznie dziękujemy.