Aktualności: Spotkanie z wicekonsulem

Spotkanie z wicekonsulem

Cieszymy się, że znowu mieliśmy gościa. Na zaproszenie profesor Doroty Walas 14 kwietnia odwiedziła nas pani Holly M. Mackey, która jest wicekonsulem do spraw wizowych w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pani Mackey przedstawiła wykład na temat wielokulturowości w USA. Uczniowie klas 1b, 1ca oraz 2d mieli okazję odświeżyć wiadomości zarówno z historii Ameryki (zaczynając od wyprawy Kolumba), jak i z czasów najnowszych (rozruchy w mieście Ferguson z sierpnia 2014 r.). Okazało się też, że mapa obrazująca grupy etniczne w USA stale się zmienia, a z prognoz demograficznych na lata 40. XXI w. wynika, że właśnie wtedy biali Amerykanie po raz pierwszy w historii kraju przestaną stanowić większość populacji. Pani wicekonsul prowadziła spotkanie w sposób bardzo otwarty i serdeczny. Pokazała nam dwa krótkie filmy, zadawała wiele pytań i była ciekawa naszych odpowiedzi. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że jej dziadkowie pochodzili - zgadniecie, skąd? - z Polski! Oczywiście wykład od początku do końca został przeprowadzony w języku angielskim - a amerykański akcent brzmiał pięknie. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!