Aktualności: III Praski Piknik Artystyczny

III Praski Piknik Artystyczny

16 maja 2015 roku przy LXXII Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego odbył się III Praski Piknik Artystyczny ,,Na Kamionku” połączony z Dniem Otwartym szkoły. Zaplanowano wiele imprez kulturalnych i sportowych, wśród których wielkim powodzeniem cieszył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe. Do turnieju zgłosiło się niemal 40 uczestników. Młodzi szachiści profesjonalnie podeszli do zmagań turniejowych i dzielnie rywalizowali o zwycięstwo
i wspaniałe nagrody. Było wiele emocji, szczególnie wśród rodziców z oddali kibicujących swoim pociechom.

Na pikniku gościliśmy także przedstawicieli Klubu Sąsiada „SKARYSZEWSKA”. Można było zapoznać się z historią Kamionka
i działalnością społeczną i kulturalną lokalnego środowiska. Uczestnicy zaprezentowali kroniki z wycinkami gazet poświęconych wydarzeniom sprzed lat.

Pani Halina Panufnik reprezentująca Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga Południe i Pani Dyrektor Bożena Kozak otworzyły wystawę historyczną „Pamiętaj, żeś miał honor być kadetem”.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się, prowadzony przez Policealną Szkołę Medyczną z ulicy Grenadierów punkt medyczny, gdzie chętni mogli zmierzyć ciśnienie krwi, a także w specjalnym namiocie ustawionym wewnątrz budynku szkoły skorzystać z relaksującego masażu.

Amatorzy mocnych wrażeń mogli oglądać wybuch wulkanu – kontrolowany! przygotowany przez uczniów klasy Icb pod kierunkiem p. A. Górkier i p. P. Brauna.

Nasze uzdolnione plastycznie uczennice, pod okiem p. A. Dziewczopolskiej przygotowały stoisko rękodzielnicze, na którym zaprezentowały własnoręcznie wykonaną biżuterię. Ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród pań.

Zdolności plastyczne prezentowali także najmłodsi uczestnicy pikniku podczas konkursów rysunkowych, a miłośnicy gier
i zabaw sportowych mogli spróbować swych sił w konkurencjach: Hula Hop, Ringo, Unihokej, Rzutki, Traf do kosza oraz pamięciowych Dobra pamięć i Bystre oko.

Szczególnym punktem pikniku był pokaz musztry przygotowany przez klasę wojskową 1ca, pokaz walki judo w wykonaniu klasy wojskowej 1cb oraz odbicie zakładnika w brawurowej akcji przygotowanej przez mundurową klasę 2c. Wszyscy w napięciu oczekiwali, jak nasi dzielni chłopcy poradzą sobie z zamaskowanym i uzbrojonym napastnikiem, który próbował porwać… jedną z nauczycielek matematyki. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze po natychmiastowej akcji oddziału do zadań specjalnych

Kulminacyjnym punktem naszego pikniku był – na szczęście imitowany – wypadek samochodowy. Tu popisała się klasa ratownictwa medycznego 1d, udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku młodym ludziom. Akcja ratunkowa przyciągnęła także uwagę przechodniów, którzy z zaciekawieniem przyglądali się sprawnym działaniom klasy ratowniczej.

Nasza młodzież jest wszechstronnie uzdolniona, o czym przekonaliśmy się oglądając występ wokalistki Agaty Szymańskiej
z klasy 1b oraz pokaz tańca towarzyskiego.

Na naszym pikniku, wśród gości, zaprezentowało się także stoisko Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego.

Dla wszystkich, którzy po tylu atrakcjach potrzebowali pokrzepienia była przygotowana kawiarenka, a w niej kawa, herbata, przepyszne ciasta i… dla najbardziej głodnych - grochówka! Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnym pikniku już za rok,
a tegorocznych absolwentów gimnazjów do wyboru naszej szkoły jako przyjaznego miejsca zdobywania dalszej wiedzy
i umiejętności.