Aktualności: Wycieczka do Maciejowic

Wycieczka do Maciejowic

28 maja 2015 roku grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do Maciejowic. Wyjazd był jednym z elementów projektu edukacyjnego „Pamiętaj, żeś miał honor być kadetem” realizowanego przez nasze liceum w 250 rocznicę powołania Szkoły Rycerskiej.  Uczniowie klas I i II odwiedzili Maciejowice, miejsce słynnej bitwy, którą dowodził Tadeusz Kościuszko podczas insurekcji 1794 roku.  Odwiedzając muzeum poświęcone T. Kościuszce , mieli okazję poznać biografię słynnego Polaka i obejrzeć pamiątki z nim związane. Nie lada atrakcją było przyjrzenie się makiecie, która wiernie przedstawiała obraz bitwy pod Maciejowicami. W planie wycieczki znalazła się także wizyta na maciejowickim cmentarzu, gdzie można było obejrzeć mauzoleum Zamoyskich,  właścicieli wsi od 1792 r. Końcowym etapem wycieczki był spacer po polu bitwy maciejowickiej i szukanie Kopca Kościuszki usytuowanego w pobliskim lesie nad rzeką Okrzejką.