Aktualności: XIII Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"

XIII Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"

XIII Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"- II edycja ogólnopolska W dniu 25 maja 2015 roku czteroosobowa grupa uczniów z klasy Id: Natalia Rzeszot, Kamil Jeliński, Sylwia Rostkowska i Patryk Prokopczyk uczestniczyła w XIII...

XIII Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"- II edycja ogólnopolska

W dniu 25 maja 2015 roku czteroosobowa grupa uczniów z klasy Id: Natalia Rzeszot, Kamil Jeliński, Sylwia Rostkowska i Patryk Prokopczyk uczestniczyła w XIII Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc" w Nowej Rudzie ( woj. dolnośląskie). Podczas turnieju sprawdzano wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i uczono młodzież ratować ludzkie życie. W zmaganiach wzięło udział 80 zespołów z całej Polski, które reprezentowały szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W I części turnieju zawodnicy rozwiązywali test teoretyczny. W przerwie można było zobaczyć pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej (poważny wypadek drogowy z udziałem środków chemicznych) w wykonaniu pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. II część zawodów to konkurencje praktyczne. Opiekun grupy- p. Sylwia Kantorska uczestniczyła w tym czasie w panelu dyskusyjnym nt. potrzeby nauczania pierwszej pomocy w szkołach.  Drużyna z naszego Liceum zajęła 16 miejsce na 30 szkól ponadgimnazjalnych, które uczestniczyły w turnieju. Mamy nadzieję, że za rok zajmiemy miejsce na podium.