Aktualności: Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

1 września 2015 r. powitaliśmy z radością nowy rok szkolny! Oficjalna część uroczystości rozpoczęcia roku dla uczniów naszej szkoły odbyła się na placu przed Kościołem Konkatedralnym na Kamionku. Tutaj bowiem znajduje się s...

1 września 2015 r. powitaliśmy z radością nowy rok szkolny!
Oficjalna część uroczystości rozpoczęcia roku dla uczniów naszej szkoły odbyła się na placu przed Kościołem Konkatedralnym na Kamionku. Tutaj bowiem znajduje się symboliczny grób patrona szkoły generała Jakuba Jasińskiego, przy którym młodzież ze sztandarem zaciągnęła honorową wartę oraz złożyła wiązankę kwiatów.
Pani Dyrektor Bożena Kozak powitała wszystkich zebranych, kierując wiele ciepłych słów zwłaszcza do nowych uczniów naszej szkoły, którzy będą zdobywać wiedzę w klasach pierwszych o profilach: humanistycznym, wojskowym, europejskim i medycznym.
Następnie głos zabrali: Proboszcz tutejszej Parafii Ks.Wacław Madej oraz Przewodniczący Rady Rodziców
p. Jacek Krupa, którzy życzyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, dużo inspiracji i motywacji do pracy oraz satysfakcji z realizowanych działań.
1 września to także dzień upamiętnienia ważnych wydarzeń z przeszłości - 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej
i 35. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Podczas uroczystości uczczono minutą ciszy pamięć żołnierzy poległych
w walce o wolność ojczyzny.
O oprawę artystyczną uroczystości zadbał, jak co roku, Pan Dyrektor szkolnego teatru „Paradox” Ryszard Jakubisiak oraz uczniowie klas II.
Po uroczystości wychowawcy zabrali swoje klasy do sal lekcyjnych na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą.