Aktualności: Szkolenie ratowników z Jasińskiego

Szkolenie ratowników z Jasińskiego

W dniach 26-30.10.2015r. nasi uczniowie z klasy ratowniczej wzięli udział w szkoleniu Sanitarnych Służb Szkolnych Polski i Niemiec. Szkolenie zorganizowane przez Malteser Berlin realizowane było na terenie Katowic, Krakowa i Wieliczki. W ramach zajęć ratownicy doskonalili opiekę nad osobami niepełnosprawnymi i zgrywali działanie zespołów międzynarodowych w udzielaniu pierwszej pomocy. Spotkanie było częścią przygotowań do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.