Aktualności: Ślubowanie klas wojskowych

Ślubowanie klas wojskowych

W dniu 4.11.2015r.uczniowie klas pierwszych o profilu wojskowym po zakończeniu podstawowego okresu szkolenia złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość oparta była na ceremoniale wojskowym i składała się z dwóch części. W pierw...

W pierwszej uczniowie złożyli ślubowanie na ręce  Pani Dyrektor Szkoły, w drugiej części odbyła się uroczysta odprawa wart, w czasie której warta honorowa wystąpiła w mundurach historycznych z okresu powstania listopadowego. W czasie uroczystej zbiórki odegrane zostały sygnały wojskowe oraz odpalone sztuczne ognie.

Po uroczystości wszyscy goście mieli możliwość skosztowania przepysznej wojskowej grochówki.