Aktualności: Biwak szkoleniowy klasy ratowniczej

Biwak szkoleniowy klasy ratowniczej

W dniach 23-25.11.2015 r. uczniowie klasy 1d ratowniczej wzięli udział w biwaku szkoleniowym. Celem szkolenia było doskonalenie procedur ratowniczych. Uczniowie ćwiczyli umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pomiaru ciśnienia, oceny stanu poszkodowanego. Uczyli się także jak ewakuować poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym za pomocą deski ortopedycznej i kamizelki KED. Dodatkowo realizowali udzielanie pomocy w warunkach symulowanych, zarówno w dzień jak i w nocy. Biwak był znakomitą formą integrowania klasy.