Aktualności: Biwak szkoleniowy w Mikorzynie

Biwak szkoleniowy w Mikorzynie

W dniach 25- 27 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 1d wyjechali na kolejny biwak szkoleniowy do Mikorzyna. Podczas ćwiczeń praktycznych  doskonalili zabiegi resuscytacyjne, zasady postępowania na miejscu wypadku i udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu nieprzytomnemu. Nie zabrakło także zajęć teoretycznych, które obejmowały tematykę powikłań resuscytacyjnych , wstrząsu hipowolemicznego, anafilaktycznego i  kardiogennego, resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych.  Uczniowie uczyli się posługiwać się defibrylatorem AED i dowiedzieli się co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy.   Podczas ćwiczeń, które odbywały się zarówno w dzień jak i w nocy, uczniowie uczyli się współpracy w grupie ratowniczej, szybkiego podejmowania decyzji,  precyzji  w działaniu,  stosowali  w praktyce poznaną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.