Aktualności: Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 9 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, prezentując wybrane utwory muzyczne w językach obcych. Jury w składzie: p.prof. A...

Jury w składzie: p.prof. Anna Jurczak, p.prof. Sylwia Kantorska, p.prof. Agnieszka Kubicka,
p.prof. Aleksandra Kaczmarek-Dołgopoł, p. prof. Ewa Sienkiewicz, p.prof. Ernesto Rocha- Gutierrez i p.Dyrektor Szkolnego Teatru „Paradox” Ryszard Jakubisiak dokonało oceny prezentacji konkursowych, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, poprawność wymowy i intonacji, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu, walory głosowe, oryginalność wyrazu artystycznego.

Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla naszych uczniów zorganizowany został już po raz drugi i cieszy się on wciąż rosnącą popularnością. Przy życzliwym wsparciu publiczności uczestnicy zaprezentowali łącznie 17 utworów w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim. Jury musiało dokonać bardzo trudnego wyboru, gdyż poziom prezentacj był bardzo wysoki. Po długiej i burzliwej naradzie jury zdecydowało przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Martyna Gronek z klasy II a, za wykonanie w języku rosyjskim utworu z repertuaru Anny German pt. „Kołysanka dla synka” ,

II miejsce - Agata Szymańska z kl. II b, za wykonanie piosenki w języku niemieckim Tima Bendzko  pt. ,,Nur noch kurz die Welt retten”,

III miejsce - Nataliya Dutchak z kl.II b- za prezentację utworu w języku rosyjskim zespołu „Aria” pt. „Jestem wolny”.

Wyróżnienia:

Przemysław Wróblewski z kl.I d za osobowość sceniczną,

Paulina Koczwarska i Dorota Paśniewska z kl I b za wykonanie piosenki w języku hiszpańskim pt. „BAILA LA LUNA”,

Kinga Muśnicka z kl. I cb za recytację wiersza w języku niemieckim Josephavon Eichendorffa  pt. ,,Die Nachtblume”,

Liliana Zhinchyn z kl. IIa  za recytację wiersza  „Małe kina” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, w przekładzie na język rosyjski Josifa Brodskiego,

Dominik Połujański z kl. III c za wykonanie piosenki w języku rosyjskim pt. „Katiusza” (Michaiła Isakowskiego)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Cieszy nas Wasze zaangażowanie (zwłaszcza klasy Id), ogromny potencjał, zdolności, pozytywne nastawienie do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że, bogatsi o tegoroczne doświadczenia, przy okazji kolejnych edycji, włożycie jeszcze więcej pracy w przygotowanie utworów, zarówno pod względem językowym jak i scenicznym i będziemy się wszyscy cieszyć Waszymi sukcesami na scenie, a Wasze talenty będą rozkwitać :)

Zapraszamy za rok :)