Aktualności: Skuteczna nauka słówek

Skuteczna nauka słówek

Chcielibyśmy dzisiaj podziękować twórcom i administratorom platformy Insta.Ling za V edycję jej bezpłatnego programu dla szkół, w którym aktywnie uczestniczyliśmy. Platforma, znana części uczniów z gimnazjum, służy do utrwalania słownictwa obcojęzycznego oraz polskiej ortografii – my wykorzystujemy akurat opcję z języka angielskiego. Obecnie pracujemy już w edycji VI i mamy nadzieję, że tym razem do grona użytkowników programu dołączą kolejni uczniowie naszej szkoły. Niech zachętą będą słowa waszych kolegów, na przykład uczennicy klasy 3 (humanistycznej), która – choć początkowo nastawiona sceptycznie - po kilku sesjach stwierdziła, że jest to program przydatny podczas nauki słownictwa maturalnego.

Z prawdziwym entuzjazmem o Insta.Lingu mówi Karolina z 1d: „Jest bardzo pomocny w nauce – szczególnie ze względu na to, że pozwala opanować dużo więcej słówek w krótkim czasie”. Podobnie wypowiedziała się Dominika z kl. 2ca: „Fajne w Insta.Lingu jest to, że słowa się powtarzają i że program nie pozwala iść dalej, póki nie poda się bezbłędnego zapisu. I to, że wymusza systematyczną pracę. Właściwie już po tygodniu widzę, że znam nową porcję słownictwa”.

Myślicie o dołączeniu? Zapytajcie swojego nauczyciela języka angielskiego albo zgłoście się do Klubu Młodych Lingwistów.