Aktualności: Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”

Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”

W dniu 9 marca 2016 roku w naszym Liceum odbył się  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa” - IV edycja.  Jury w składzie: Pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”; Pani...

Jury w składzie:

Pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”;

Pani  Aleksandra Kaczmarek- Dołgopoł- język angielski;

Pani  Anna Jurczak-język rosyjski;

Pani  Sylwia Kantorska- język niemiecki;

Pani Agnieszka Kubicka- język francuski

Pan Ernesto Rocha-Gutierrez- język hiszpański

wysłuchało i obejrzało występ dwudziestu gimnazjalistów. Wykonawcy prezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Największą popularnością cieszyły się utwory z filmów i musicali, nie zabrakło także hitów -,, Corazon Espinado”- Carlos Santana-czy też ,,Yesterday” z repertuaru The Beatles. Członkowie jury oraz publiczność byli pod wrażeniem występów artystów. Szczególną uwagę zwrócili na poprawność językową śpiewanych utworów, walory głosowe i sceniczno- aktorskie występujących. Pod długich naradach jury w dniu 17 marca ogłosiło wyniki, przyznało nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIA:

1. Agata Rychlica– Gimnazjum nr 53 za  wykonanie piosenki  w języku francuskim ,,Pas toi”

2. Adrianna Choina - Gimnazjum nr 43: za utwór w języku angielskim ,,Addicted to you”

3. Jan Makowski, Klaudia Kolompar z  Gimnazjum nr 61- za wykonanie piosenki  w języku hiszpańskim ,,Nuestro camino”- Violetta

Nagrody Główne:

I miejsce- Piotr Zubek z Międzynarodowego Gimnazjum Argonaut; piosenka  pod tytułem ,,The lady is a tramp”;

II miejsce- Anna Kurczak- Gimnazjum nr 43- za piosenkę w języku niemieckim pod tytułem,, Die Fäden in der Nacht”;

III miejsce- Maria Janusz, Patrycja Rosiak- Zespołu Szkół nr 2  w Markach: utwór,, Love yourself” z repertuaru Justina Biebera.

Uroczystość dopełnił koncert laureatów, podczas którego ponownie zaprezentowali się zwycięzcy i wyróżnieni. Zapraszamy za roksmiley