Aktualności: „Ocalić od zapomnienia”

„Ocalić od zapomnienia”

W marcu i kwietniu po raz kolejny nasza szkoła gościła Pana Piotra Łubieńskiego – Warszawiaka, Powstańca, więźnia obozu w Sztuthofie. Młodzież wszystkich klas pierwszych miała możliwość wysłuchania relacji z walk Pułku Basz...

w Sztuthofie. Młodzież wszystkich klas pierwszych miała możliwość wysłuchania relacji z walk Pułku Baszta, tragicznej historii Powstania Warszawskiego  oraz ogromu zniszczeń dokonanych przez Niemców. Dla klas drugich zaś była to okazja do ponownego spotkania ze świadkiem historii i poznania przebiegu walk na Pradze.

Dziękujemy Panu Łubieńskiemu za niezapomniane lekcje historii, mamy nadzieję, że uda nam się wybrać na wycieczkę
w czerwcu szlakiem walk na Mokotowie.

Wdzięczni uczniowie LXXII LO wraz z opiekunami.