Aktualności: Certyfikat „Szkoła demokracji” dla naszego liceum

Certyfikat „Szkoła demokracji” dla naszego liceum

Samorząd Uczniowski w tym roku szkolnym realizował ogólnopolski projekt Szkoła demokracji. Miał on na celu zwiększenie aktywności społecznej młodzieży oraz wprowadzenie i wzmocnienie mechanizmów demokratycznych do polskich szkół. Pierwszym etapem przedsięwzięcia było przeprowadzenie diagnozy szkoły i spełnienie kryteriów w siedmiu obszarach:

a. Wybory reprezentacji

b. Działania uczniów

c. Uczenie się i nauczanie

d. Komunikacja i media

e. Podejmowanie decyzji

f. Zasoby i kwestie formalne

g. Otwarta szkoła

Ciekawym zadaniem dla grupy było nakręcenie filmu o tym, w jaki sposób powstaje plan działań Samorządu Uczniowskiego.

Chętnym zamieszczamy adres , gdzie można go obejrzeć:

Dzięki zaangażowaniu młodzieży naszego liceum dziewczynom z grupy projektowej – Natalii Podsendek, Weronice Łapińskiej, Monice Bułak i Karolinie Kudrys udało się zdobyć dla szkoły certyfikat.

Zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy w Samorządzie Uczniowskim.