Aktualności: PROJEKT JĘZYKOWY „WARSZAWA SZLAKIEM ZABYTKÓW”

PROJEKT JĘZYKOWY „WARSZAWA SZLAKIEM ZABYTKÓW”

W drugim semestrze roku szkol. 2015/2016 część uczniów kl. 1a, wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Dagmarą Cholawo,  zrealizowała projekt językowy pod nazwą „Warszawa szlakiem zabytków”. Polegał...

Polegał on na wyodrębnieniu najpopularniejszych zabytków Warszawy, poszukaniu – we wszystkich dostępnych  źródłach - not historycznych nt. Warszawskich Łazienek,  Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta, Pałacu w Wilanowie, Syrenki Warszawskiej oraz Pałacu Kultury i Nauki, przeredagowaniu ich treści, streszczeniu i przetłumaczeniu na j. angielski,
a następnie rejestrze (za pomocą kamery cyfrowej) pokazu multimedialnego w takiej formie, aby stanowił on pomoc dla turystów obcojęzycznych lub uczniów naszej szkoły, przyswajających język angielski na poziomie rozszerzonym.

Efekt realizacji w/w projektu został zaprezentowany podczas Pikniku Praskiego, który odbył się w dniu 4.06.2016 na terenie naszej szkoły.

Dziękuję oraz gratuluję następującym uczniom zaangażowania, wkładu pracy, a także owocnej współpracy:

Bombik Szymon,

Jóźwiak Sylwia,

Tomaszewski Patryk,

Czechoski Adam,

Sollich Michał,

Karczewska Olivia,

Jurek Emma,

Marczak Julia,

Motyka Wiktor

Portacha Przemysław.

Pokaz multimedialny <<<link>>>