Aktualności: IV Praski Piknik Artystyczny ,,Na Kamionku”

IV Praski Piknik Artystyczny ,,Na Kamionku”

4 czerwca 2016 r. przy LXXII Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego odbył się IV Praski Piknik Artystyczny ,,Na Kamionku” połączony z Dniem Otwartym szkoły.  Imprezę rozpoczął efektowny pokaz  ...

,,Na Kamionku” połączony z Dniem Otwartym szkoły.

Imprezę rozpoczął efektowny pokaz  musztry w wykonaniu klas wojskowych zaprezentowany w rytm popowego przeboju ,,Smooth Criminal ” Michaela Jacksona.

Na ten dzień zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych, wśród których dużym powodzeniem cieszyła się wystawa historyczna, uroczyście otwarta przez p.Dyrektor Bożenę Kozak i zaproszonych Gości  pt. ,,Najpiękniejsze zakątki Pragi” , zorganizowana
z okazji 100-lecia przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy.

Nasza młodzież jest wszechstronnie uzdolniona, o czym przekonaliśmy się oglądając występy laureatów konkursu ,,Śpiewająca Europa” , prezentację projektu językowego ,,Warszawa szlakiem zabytków” czy ,,Sceny z Szekspira”  w wykonaniu aktorów szkolnego teatru ,,Paradox” .

Klasa ratownictwa medycznego 1d  zorganizowała pokaz udzielania pierwszej pomocy. Sprawdzała też poziom ciśnienia
u nauczycieli i uczniów w gorącym okresie przed wystawianiem ocen.

Amatorzy wybuchowych atrakcji mogli oglądać m.in. erupcję wulkanu i plamy na słońcu  za sprawą p. A. Górkier
i p. K. Szcześniaka

Ofertę dla fashionistek poszukujących niebanalnych dodatków przygotowały  uczennice klasy 2b i 2 cb.   Wykonywały bransoletki z koralików na indywidualne zamówienia. Pięknie przyozdobione nadgarstki klientek udowadniały, że taka biżuteria może być elegancka i intrygująca!

Miłośnicy gier i zabaw sportowych mogli spróbować swych sił w konkurencjach: Hula Hop, Ringo, Unihokej, Rzutki, Traf do kosza oraz pamięciowych Dobra pamięć i Bystre oko,  które przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się, prowadzony przez Policealną Szkołę Medyczną z ulicy Grenadierów punkt, gdzie chętni mogli w specjalnym namiocie skorzystać z relaksującego masażu pod czujnym okiem p. B. Szewczyk

Najsympatyczniejszy jednak chyba punkt programu to ,,Konkurs pupila”. Przejęci opiekunowie wspaniale przygotowali swoich podopiecznych do prezentacji konkursowych. Jury podziwiało lśniące, wyszczotkowane ,,fryzury” i zadbane ,,uśmiechy” . Laureaci zostali wygłaskani, a dumni opiekunowie nagrodzeni.

Dla wszystkich, którzy po tylu atrakcjach potrzebowali pokrzepienia była przygotowana kawiarenka, a w niej kawa, herbata, ciasta domowej roboty i… dla najbardziej głodnych - grochówka i kiełbaski z grilla !

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnym pikniku już za rok,a tegorocznych absolwentów gimnazjów do wyboru naszej szkoły jako przyjaznego miejsca zdobywania dalszej wiedzy!