Aktualności: Wizyta w Centrum Kultury Koreańskiej

Wizyta w Centrum Kultury Koreańskiej

Klub Młodych Lingwistów 16 marca 2016 r. wziął udział w spotkaniu w Centrum Kultury Koreańskiej, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować. Powitał nas pan Hyun-jun Kim, dyrektor Centrum, który w bardzo ciekawej prezentacji ...

Klub Młodych Lingwistów 16 marca 2016 r. wziął udział w spotkaniu w Centrum Kultury Koreańskiej, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować. Powitał nas pan Hyun-jun Kim, dyrektor Centrum, który w bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej  przybliżył nam różne aspekty życia w Republice Korei. Nie obyło się bez odniesień historycznych, a fragment filmu przedstawiającego los ludności cywilnej podczas wojny koreańskiej poruszył nas wszystkich. Poznaliśmy też zainteresowania koreańskich nastolatków, najpopularniejsze potrawy oraz garść podstawowych zwrotów w języku koreańskim. Słuchaliśmy z tym większym zaciekawieniem, że prezentacja odbyła się w języku angielskim. Po jej zakończeniu wszyscy goście uczestniczyli w mini-warsztacie drukarskim, dzięki czemu każdy z nas wyszedł z Centrum z własnym drzeworytem tłoczonym na tradycyjnym koreańskim papierze. Obejrzeliśmy także wystawę dotyczącą zwyczajów koreańskich, w tym zajrzeliśmy do Sarangbang, czyli tradycyjnego koreańskiego pokoju.

Na koniec wizyty pan Rafał Denisiuk, organizator naszego spotkania, zaprosił wszystkich do udziału w bezpłatnych kursach języka koreańskiego, które jego placówka organizuje  cyklicznie i które cieszą się ogromną popularnością – osoby zainteresowane powinny śledzić wiadomości o naborze na internetowej stronie Centrum. Młodzi Lingwiści, nie przegapcie takiej okazji !!!