Aktualności: Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

1 września 2016 r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny. Oficjalna  część uroczystości odbyła się na placu przed Kościołem na Kamionku, gdzie znajduje się symboliczny grób patrona szkoły generała Jakuba Jasińskiego. Młodzież ze sztandarem zaciągnęła  w tym miejscu honorową wartę oraz złożyła wiązankę kwiatów.Pani Dyrektor Bożena Kozak powitała wszystkich zebranych, zwłaszcza nowych uczniów naszej szkoły, którzy będą zdobywać wiedzę w klasach pierwszych
o profilach: humanistycznym, wojskowym, europejskim i ratowniczym. Przekazała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, dużo inspiracji i motywacji do pracy oraz satysfakcji z realizowanych działań. Podczas uroczystości wręczone zostały uczniom klas ratownictwa medycznego medale za działalność ratowniczą w czasie Światowych Dni Młodzieży. Medale zostały przyznane przez Zakon Maltański – Polska i Fundację - Maltańska Służba Medyczna.O oprawę artystyczną uroczystości zadbał, jak co roku, Pan Dyrektor szkolnego teatru „Paradox”
Ryszard Jakubisiak oraz uczniowie klas III.Po uroczystości wychowawcy zabrali swoje klasy do sal lekcyjnych na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą.