Aktualności: EDJ - lekcja języka francuskiego

EDJ - lekcja języka francuskiego

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych udało się nam skorzystać z oferty Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dzięki której można uczestniczyć w lekcjach języków obcych prowadzonych przez Skype’a.  Nasza...

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych udało się nam skorzystać z oferty Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dzięki której można uczestniczyć w lekcjach języków obcych prowadzonych przez Skype’a.  Nasza lekcja odbyła się 21 września i tak została zapamiętana przez Aleksandrę Sobalę z klasy 2b:

Lekcję języka francuskiego przeprowadziła pani Małgorzata Pieniążek, która na co dzień pracuje w krakowskiej filii Instytutu Francuskiego. Z naszej strony w spotkaniu brał udział Klub Młodych Lingwistów. Dołączyli także jego sympatycy. Na początku poznaliśmy kilka podstawowych zwrotów francuskich i każdy z nas przedstawił się w tym języku. W toku lekcji nauczyliśmy się wielu francuskich słówek oraz poznaliśmy zasady wymawiania poszczególnych liter i ich zestawów. Później podzieliliśmy się na grupy i tworzyliśmy listy osób, marek czy rzeczy kojarzących się nam ze światem frankofońskim. Wszystkim nam lekcja się podobała, została przeprowadzona bardzo swobodnie, a współpraca w gronie szkolnych znajomych była naprawdę przyjemna.

Na stronie możecie odnaleźć listę francuskich słówek. Za udostępnienie materiałów dziękujemy pani Małgorzacie Pieniążek jak najserdeczniej.

francuski Skype - słówka <<<pobierz>>>

Pomoc przy redakcji tekstu: Agnieszka Anisimowicz