Aktualności: Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

W dniu 9 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole już po raz czwarty Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. 18 uczestników stanęło w konkursowe szranki, prezentując wspaniałe umiejętności językowe. Publiczność świet...

18 uczestników stanęło w konkursowe szranki, prezentując wspaniałe umiejętności językowe. Publiczność świetnie bawiła się przy dźwiękach przebojów Shakiry czy Christiny Aguilery. Nostalgicznie robiło się przy utworach Okudżawy czy Wysockiego... Piosenka Andrei Berg rozkołysała całą salę, a jak jest „pszczółka” po niemiecku wiemy już chyba wszyscy, bo refren„Pszczółki Mai” w niemieckiej wersji językowej śpiewali zgodnie i starsi i młodsi.

Tego samego dnia odbyło się posiedzenie członków Jury w składzie:

p. Ryszard Jakubisiak - dyrektor szkolnego teatru ,,Paradox”

p. Anna Budna- język angielski

p. Anna Jurczak - język rosyjski

p. Sylwia Kantorska- język niemiecki

p. Ernesto Rocha Gutierrez- język hiszpański.

Po burzliwej naradzie Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - Agata Szymańska z kl.3b za wykonanie utworu w języku niemieckim pt.„Pendel”,

II miejsce- Paulina Koczwarska z kl.2b i Dorota Paśniewska z kl.2d za wykonanie utworu w języku hiszpańskim
pt. „La Biciclete”,

III miejsce - Martyna Gronek z kl.3a za wykonanie utworu w językurosyjskim pt. „Кони привередливые”,

oraz 3  wyróżnienia:

Natalia Bonisławska z kl.3a za wykonanie utworu w języku niemieckim pt.„Du hast mich tausendmal belogen”,

NataliyaDutchak z kl.3b za wykonanie utworu w języku rosyjskim pt. „Pieśń gruzińska”,

Leszek Filipiak z kl. 1a za wykonanie utworu w języku angielskim pt. „Secret love song”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Widzimy Wasze ogromne zaangażowanie, potencjał
i pozytywne nastawienie do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że bogatsi o tegoroczne doświadczenia, przy okazji kolejnej edycji, włożycie jeszcze więcej pracy w przygotowanie utworów, zarówno pod względem językowym jak
i scenicznym i wszyscy będziemy się cieszyć Waszymi sukcesami na scenie, a Wasze talenty będą rozkwitać.